Sportowe
Klasa wojskowa
Ogólne

Integracja i planowanie współpracy / Integration and cooperation planning
Dnia 26 lutego "Chemik" po raz kolejny gościł Amerykańskich żołnierzy. Podczas wizyty omówiliśmy kwestie organizacyjne dotyczące współpracy między naszymi instytucjami. Goście zwiedzili szkołę, poznali jej historię i tradycje, a także mieli okazję uczestniczyć w zajęciach językowych połączonych z integracją. On the 26th of February "Chemik" hosted another delegation of ...
Czytaj więcej...

Pożegnanie
On Wednesday 2nd Ferbuary the cadets of our school hosted the representatives of the American unit stationed nearby. The event was organized to thank our partners for giving us a chance to develop such an effective cooperation between our institutions. During the past several months many people on both sides made friends and contacts that will contribute to planning and running further pro...
Czytaj więcej...

Druga zbiórka krwi
Za nami druga w tym roku zbiórka krwi. We wtorek 4 lutego cząstkę siebie dla drugiego człowieka oddały 22 osoby, w tym 3 przedstawiciele grona pedagogicznego. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Agnieszka Smolińska
Czytaj więcej...

Opłatkowe spotkanie wigilijne Gorzowskiego Korpusu Kadetów
W środę 18 grudnia 2024 r. Kadeci Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru przy ZSTiO w Gorzowie Wlkp. zorganizowali opłatkowe spotkanie wigilijne. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, a wśród nich gorzowscy Sybiracy: Janina Molka i Wiesław Szlachciuk oraz Ewa Rawa, prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie Wigilii odczytany został fragment Ewangelii, ...
Czytaj więcej...

32. Olimpiada zdrowia PCK
Uczennica klasy 2 eT Aleksandra Hanczarek zdobyła 2 miejsce w 32 Olimpiadzie Zdrowia PCK GRATULUJEMY
Czytaj więcej...
Święto Dziękczynienia - Thanksgiving
Dnia 28.11, zgodnie z tradycją, Amerykański personel z zaprzyjaźnionej jednostki obchodził Święto Dziękczynienia. Na uroczystość została zaproszona reprezentacja naszej szkoły. Oprócz tradycyjnego posiłku omówiliśmy plany dalszej współpracy On the 28th of November, the American personnel of the cooperating unit celebrated Thanksgiving. The representation of our school was also invited t...
Czytaj więcej...

Amerykańscy żołnierze w naszym laboratorium
20 listopada nasze laboratorium odwiedzili amerykańscy żołnierze. Razem z uczniami klasy 2 eT wykonywali zadanie, w którym musieli zidentyfikować 10 kationów z różnych grup analitycznych. Swoje zadania wykonali perfekcyjnie przy pomocy młodzieży, która przy tej okazji mogła poćwiczyć język angielski. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów jak i dla żołnierzy. Zajęcia były pełne em...
Czytaj więcej...

LUBUSKIE FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
Dnia 15 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Przewodniczący: Piotr Markowski Zastępca Przewodniczącego: Mateusz Sawicki wspólnie z opiekunem Małgorzatą Wiśniewską brali udział w "LUBUSKIM FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH" we Wschowie. Forum zorganizowane było pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Wydarzenie pozwoliło młodzieży z różnych szkó...
Czytaj więcej...
Z wielką radością informujemy, iż projekt "100 Jahre erster Weltkrieg" realizowany przez naszą szkołę w współpracy ze szkołami z Francji i Słowenii jest jednym ze zwycięzców tegorocznego konkursu o Nagrody eTwinning 2015. Projekt zdobył nagrodę w kategorii "historia i pamięć".
W kategorii specjalnej „historia i pamięć” zostają nagrodzone te projekty, którym uda się połączyć przeszłość z teraźniejszością, czy nawet z przyszłością.
Strona projektu 100 Jahre Erster Weltkrieg
Nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się w maju 2015 r. w Brukseli. Koordynator projektu z naszej szkoły otrzymał zaproszenie na galę wręczenia nagród. Jest to szczególne wyróżnienie dla naszej szkoły.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz nauczycielom!
Opracowała: Inga Szramska
W dniu 20 marca 2015 roku odbyły się uroczystości z okazji święta 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty.
Na zaproszenie Zarządu koła nr 2 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp. w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy oraz kompania honorowa kompanii kadetów im. Zesłańców Sybiru.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji poległych bohaterów 12 pułku piechoty. Po zakończeniu mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Bohaterów 12 pułku, gdzie odbyło się spotkanie kombatantów z zaproszonymi gośćmi. Nasi kadeci wystawili pod pomnikiem wartę honorową.
Po zakończeniu spotkania przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i wieńce.
Opracował: Piotr Zatowka
W dniach 1 - 15 marca 2015 odbywały się gorzowskie obchody Święta Żołnierzy Wyklętych organizowane przez Gorzowski Komitet Obchodów.
Obchody rozpoczęły się 1 marca - w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - o godzinie 10:30 mszą św. w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zaproszenie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Wydziału Edukacji w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uchwalony został ustawą z 3 lutego 2011 roku. Jego celem jest przywracanie pamięci i oddanie hołdu tym, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o niepodległą i demokratyczną Polskę.
Opracował: Piotr Zatowka
W dniach 25.02-04.03.2015r. pod opieką Pani Agnieszki Iwińskiej, Pani dyrektor Izabeli Myślińskiej i Pana Piotra Zatowki wzięliśmy udział w spotkaniu na Cyprze w miejscowości Limassol. Po przyjeździe każdy z nas został przydzielony do rodzin, które przyjęły nas z ogromną gościnnością i potraktowały jak członków rodziny. Nasi gospodarze pomogli nam zaaklimatyzować się na wyspie oraz pomogli nam poznać miejscową kuchnię i kulturę. Zaskakujący dla nas był ubiór mieszkańców: przy temperaturze 20 stopni nosili oni zimowe kurtki i ciągle nam powtarzali jaka ta zima jest mroźna. W ciągu dnia mieliśmy czas by poznać kuchnię i kulturę tego miejsca, ale znalazł się czas również na małe przyjemności takie jak bycie częścią życia nocnego Limassol. Mieliśmy okazję pozwiedzać nie tylko miejscowość, w której mieszkaliśmy lecz również Pafos czy stolicę Cypru – Nikozję.
W ciągu tygodniowego pobytu znalazł się czas nie tylko na nawiązanie nowych znajomości czy odświeżenie wcześniejszych ale również na pogłębienie naszej wiedzy na temat alternatywnych źródeł energii. Mieliśmy okazję odwiedzić fabrykę kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz zobaczyć silosy do obróbki biomasy i produkcji energii elektrycznej z biomasy. Dzięki takiemu programowi mogliśmy jeszcze lepiej zrozumieć jak pozyskiwana jest „zielona” energia.
Najbardziej stresującym dniem dla każdego uczestnika projektu była sobota 28 lutego czyli dzień prezentacji wyjaśniającej działanie naszego modelu. Zanim mieliśmy szansę wygłosić nasze referaty, w hotelowej sali konferencyjnej, mogliśmy zapoznać się z modelami, które stworzyli uczniowie wraz z nauczycielami z pozostałych państw biorących udział w projekcie. Tego dnia odbywały się również targi naukowe więc podziwialiśmy różnego rodzaju doświadczenia jak i inne projekty związane z energią odnawialną i nie tylko.
Nasze urządzenie wykorzystywało energię wiatrową i składało się z turbiny wiatrowej savoniusa z pionową osią obrotu napędzającej dynamo rowerowe oraz ładowarki rowerowej przetwarzającej parametry wytworzonej energii elektrycznej na takie, dzięki którym możliwe jest ładowanie baterii urządzeń przenośnych takich jak tablety czy smartfony. Mimo swej prostej konstrukcji nasze rozwiązanie działało bez problemów. W czasie wystawy i prezentacji spotkało się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chwalili przyjęte przez nas rozwiązania.
Nasz pobyt na Cyprze został ukoronowany niesamowitą imprezą pożegnalną zorganizowaną uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Niestety impreza zakończyła się dla nas szybko, gdyż musieliśmy udać się na lotnisko w Larnace, skąd w nocy odlecieliśmy "Dreamlinerem" do kraju.
Mieliśmy niesamowitą okazję poznać wspaniałych, nowych ludzi i zobaczyć tak niepowtarzalne miejsce, w którym krzyżują się różne kultury, ale także poszerzyć naszą wiedzę na temat możliwości ochrony środowiska.
Przygotowała: Katarzyna Bonecka
W dniach 3 - 4 marca 2015r. odbyły się XIII Targi Edukacyjne - Absolwent 2015 edycja lubuska. Na obiektach sportowych przy lodowisku prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe a także lubuskie urzędy zatrudniające absolwentów. Wśród wystawców nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, absolwenci gimnazjów chętnie wykonywali proste doświadczenia chemiczne, kadeci rozkładali broń i rozmawiali z uczniami naszej szkoły o możliwościach kształcenia w "Chemiku". Podczas 5 pokazów zaprezentowaliśmy zawody: technik ochrony środowiska, technik analityk i technik informatyk oraz kształcenie proobronne. Nasze piłkarki swoim pokazem treningu z piłką zachęcali sportowców do wstąpienia w szeregi naszej szkoły. Trud nauczycieli i uczniów włożony w przygotowanie stoiska i pokazów został nagrodzony statuetką za najlepsze stoisko w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne".
Nauczycielom i uczniom gratulujemy a młodzież z Gimnazjum zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły w dniu 18 kwietnia 2015r.
Opracowała: Katarzyna Żukowska