Sportowe
Klasa wojskowa
Ogólne

Integracja i planowanie współpracy / Integration and cooperation planning
Dnia 26 lutego "Chemik" po raz kolejny gościł Amerykańskich żołnierzy. Podczas wizyty omówiliśmy kwestie organizacyjne dotyczące współpracy między naszymi instytucjami. Goście zwiedzili szkołę, poznali jej historię i tradycje, a także mieli okazję uczestniczyć w zajęciach językowych połączonych z integracją. On the 26th of February "Chemik" hosted another delegation of ...
Czytaj więcej...

Pożegnanie
On Wednesday 2nd Ferbuary the cadets of our school hosted the representatives of the American unit stationed nearby. The event was organized to thank our partners for giving us a chance to develop such an effective cooperation between our institutions. During the past several months many people on both sides made friends and contacts that will contribute to planning and running further pro...
Czytaj więcej...

Druga zbiórka krwi
Za nami druga w tym roku zbiórka krwi. We wtorek 4 lutego cząstkę siebie dla drugiego człowieka oddały 22 osoby, w tym 3 przedstawiciele grona pedagogicznego. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Agnieszka Smolińska
Czytaj więcej...

Opłatkowe spotkanie wigilijne Gorzowskiego Korpusu Kadetów
W środę 18 grudnia 2024 r. Kadeci Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru przy ZSTiO w Gorzowie Wlkp. zorganizowali opłatkowe spotkanie wigilijne. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, a wśród nich gorzowscy Sybiracy: Janina Molka i Wiesław Szlachciuk oraz Ewa Rawa, prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie Wigilii odczytany został fragment Ewangelii, ...
Czytaj więcej...

32. Olimpiada zdrowia PCK
Uczennica klasy 2 eT Aleksandra Hanczarek zdobyła 2 miejsce w 32 Olimpiadzie Zdrowia PCK GRATULUJEMY
Czytaj więcej...
Święto Dziękczynienia - Thanksgiving
Dnia 28.11, zgodnie z tradycją, Amerykański personel z zaprzyjaźnionej jednostki obchodził Święto Dziękczynienia. Na uroczystość została zaproszona reprezentacja naszej szkoły. Oprócz tradycyjnego posiłku omówiliśmy plany dalszej współpracy On the 28th of November, the American personnel of the cooperating unit celebrated Thanksgiving. The representation of our school was also invited t...
Czytaj więcej...

Amerykańscy żołnierze w naszym laboratorium
20 listopada nasze laboratorium odwiedzili amerykańscy żołnierze. Razem z uczniami klasy 2 eT wykonywali zadanie, w którym musieli zidentyfikować 10 kationów z różnych grup analitycznych. Swoje zadania wykonali perfekcyjnie przy pomocy młodzieży, która przy tej okazji mogła poćwiczyć język angielski. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów jak i dla żołnierzy. Zajęcia były pełne em...
Czytaj więcej...

LUBUSKIE FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
Dnia 15 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Przewodniczący: Piotr Markowski Zastępca Przewodniczącego: Mateusz Sawicki wspólnie z opiekunem Małgorzatą Wiśniewską brali udział w "LUBUSKIM FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH" we Wschowie. Forum zorganizowane było pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Wydarzenie pozwoliło młodzieży z różnych szkó...
Czytaj więcej...
10 kwietnia 2015r na zaproszenie 35 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie Kadeci klas 102t i 202t wraz z dowódcą Dawidem Bednarzem uczestniczyli w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Skwierzynie.
Uroczystość rozpoczęła się Maszą św. Drugą część wypełnił Apel Pamięci oraz złożenie wiązanek pod pomnikiem upamiętniającym mord katyński.
Opiekunami kadetów byli pani Iwona Jarocka i pan Piotr Zatowka
We wtorek, 31 marca 2015 roku 6. batalion chemiczny Sił Powietrznych świętował kolejną rocznicę swojego istnienia. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele Garnizonowym, a następnie przeniosły się na plac apelowy jednostki wojskowej w Śremie. Święto było okazją do wręczenia żołnierzom medali oraz pochwał.
W uroczystościach śremskiego batalionu uczestniczyła delegacja kadetów ZSTiO z pocztem sztandarowym Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru. Opiekunami kompanii reprezentacyjnej składającej się z wyróżniających się kadetów klas mundurowych 102t, 202t i 302t były Panie: Iwona Jarocka i Beata Zatowka.
Nauczyciele złożyli na ręce dowódcy batalionu ppłk mgr inż. Bogusława MARKA życzenia i list gratulacyjny.
Opracował: Piotr Zatowka
20 marca uczniowie naszej szkoły Jakub Bączyk z klasy 302T i Marcin Żywiec z klasy 402T wzięli udział w finale VI konkursu matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W konkursie tym uczestniczyło 820 uczniów z całej Polski, a w finale znalazło się 91 najlepszych. Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, którą tworzyli nauczyciele akademiccy z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT, pod przewodnictwem dyrektora Instytutu dr Piotra Kacprzyka.
Finał składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali zadania tekstowe, w drugiej test wielokrotnego wyboru.
Z dumą informujemy, że jeden z naszych finalistów- Jakub Bączyk, otrzymał wyróżnienie dla najlepszego finalisty ze szkół z klasami mundurowymi. Gratulujemy!
Opracowała: Beata Duplicka
Jedną z imprez będących częścią obchodów gorzowskiego Dnia Pioniera w dniu 27 marca 2015 roku, w której uczestniczyli Kadeci z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących było spotkanie Gorzowian na Placu Grunwaldzkim. W spotkaniu tym uczestniczył Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski, senatorowie i posłowie na sejm RP, włodarze miasta, samorządowcy, gorzowscy pionierzy oraz mieszkańcy miasta.
Impreza rozpoczęła się korowodem Pionierów utworzonym przez uczniów gorzowskich szkół oraz harcerzy przebranych w stroje z epoki powojennych wędrówek polaków na ziemie zachodnie. W trakcie przemarszu Kadeci ZSTiO z klas 102t i 202t utworzyli szpaler wokół korowodu, a po jego zakończeniu pełnili wartę na scenie oraz przy Pomniku Niepodległości.
Krótkie przemówienia zaproszonych gości, w tym Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zakończyły część oficjalną spotkania. Można było po tym zrobić sobie zdjęcie a uczestnikami korowodu i zjeść przy ognisku smaczną grochówkę z kotła.
Wraz z kadetami na Placu Grunwaldzkim byli panowie Mariusz Kowalski i Piotr Zatowka.
Wspaniała wiadomość dla uczniów i nauczycieli, którzy w ubiegłym roku pracowali nad projektem "100 Jahre Erster Weltkrieg" ("Stulecie I wojny światowej").
Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało szkole Krajową Odznakę Jakości!
Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.
Przygotowany przez nas projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania.
Przyznana Odznaka Jakości ma postać elektronicznego certyfikatu:
Projekt, realizowany w języku niemieckim, dotyczył tematyki I wojny światowej, a jego celem było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych krajów (Francja, Słowenia), pogłębianie wiedzy o swoim kraju i kraju partnerów, lepsze zrozumienie narodowej i europejskiej historii, podniesienie kwalifikacji językowych, wzbudzenie i utrzymanie motywacji do nauki języka niemieckiego, rozwój kreatywności, pewności siebie, umiejętności planowania, współpracy i odpowiedzialności wśród uczniów.
Projekt odbywał się w ramach zajęć pozalekcyjnych i miał charakter interdyscyplinarny. Zespół składał się 13 uczniów z różnych klas (gimnazjum i technikum).
Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!!!
Opracowała: Inga Szramska