ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

III Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Cyber.Mil w strzelectwie sportowym o puchar Szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze.

 

Zawody strzeleckie mW czwartek 9 listopada na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Gorzowie Wlkp. odbyły się III Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Cyber.Mil w strzelectwie sportowym o puchar Szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze.

To już trzecie tego typu zawody, których celem było oswojenie uczniów klas mundurowych z bronią, jak również okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W zawodach udział wzięły drużyny z 10 szkół prowadzących klasy wojskowe CWKM, OPW i CyberMil z województwa lubuskiego.

Gratulujemy zwycięzcom klasyfikacji drużynowych:

I miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie – 531 pkt.

II miejsce: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. – 525 pkt.

III miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU "Elektryk" Nowa Sól – 514 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli:

I miejsce Igor NOWICKI – 184 pkt.

II miejsce Kinga LEDA – 181 pkt.

III miejsce Kinga GRZELAK 181 pkt.

Na koniec każdy uczestnik i opiekun otrzymali upominek oraz mieli okazję skosztować prawdziwej wojskowej "grochówki z wkładką"

por. Przemysław WALCZAK