Sportowe
Klasa wojskowa
Ogólne

Integracja i planowanie współpracy / Integration and cooperation planning
Dnia 26 lutego "Chemik" po raz kolejny gościł Amerykańskich żołnierzy. Podczas wizyty omówiliśmy kwestie organizacyjne dotyczące współpracy między naszymi instytucjami. Goście zwiedzili szkołę, poznali jej historię i tradycje, a także mieli okazję uczestniczyć w zajęciach językowych połączonych z integracją. On the 26th of February "Chemik" hosted another delegation of ...
Czytaj więcej...

Pożegnanie
On Wednesday 2nd Ferbuary the cadets of our school hosted the representatives of the American unit stationed nearby. The event was organized to thank our partners for giving us a chance to develop such an effective cooperation between our institutions. During the past several months many people on both sides made friends and contacts that will contribute to planning and running further pro...
Czytaj więcej...

Druga zbiórka krwi
Za nami druga w tym roku zbiórka krwi. We wtorek 4 lutego cząstkę siebie dla drugiego człowieka oddały 22 osoby, w tym 3 przedstawiciele grona pedagogicznego. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Agnieszka Smolińska
Czytaj więcej...

Opłatkowe spotkanie wigilijne Gorzowskiego Korpusu Kadetów
W środę 18 grudnia 2024 r. Kadeci Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru przy ZSTiO w Gorzowie Wlkp. zorganizowali opłatkowe spotkanie wigilijne. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, a wśród nich gorzowscy Sybiracy: Janina Molka i Wiesław Szlachciuk oraz Ewa Rawa, prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie Wigilii odczytany został fragment Ewangelii, ...
Czytaj więcej...

32. Olimpiada zdrowia PCK
Uczennica klasy 2 eT Aleksandra Hanczarek zdobyła 2 miejsce w 32 Olimpiadzie Zdrowia PCK GRATULUJEMY
Czytaj więcej...
Święto Dziękczynienia - Thanksgiving
Dnia 28.11, zgodnie z tradycją, Amerykański personel z zaprzyjaźnionej jednostki obchodził Święto Dziękczynienia. Na uroczystość została zaproszona reprezentacja naszej szkoły. Oprócz tradycyjnego posiłku omówiliśmy plany dalszej współpracy On the 28th of November, the American personnel of the cooperating unit celebrated Thanksgiving. The representation of our school was also invited t...
Czytaj więcej...

Amerykańscy żołnierze w naszym laboratorium
20 listopada nasze laboratorium odwiedzili amerykańscy żołnierze. Razem z uczniami klasy 2 eT wykonywali zadanie, w którym musieli zidentyfikować 10 kationów z różnych grup analitycznych. Swoje zadania wykonali perfekcyjnie przy pomocy młodzieży, która przy tej okazji mogła poćwiczyć język angielski. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów jak i dla żołnierzy. Zajęcia były pełne em...
Czytaj więcej...

LUBUSKIE FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
Dnia 15 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Przewodniczący: Piotr Markowski Zastępca Przewodniczącego: Mateusz Sawicki wspólnie z opiekunem Małgorzatą Wiśniewską brali udział w "LUBUSKIM FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH" we Wschowie. Forum zorganizowane było pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Wydarzenie pozwoliło młodzieży z różnych szkó...
Czytaj więcej...
W dniach od 28.09.2014r do 04.10.2014r odbył się wyjazd na spotkanie partnerskie w ramach projektu Comenius. W wyjeździe brało udział dwóch nauczycieli z naszej szkoły : pani Agnieszka Iwińska i pan Piotr Zatowka oraz uczniowie: Sebastian Pazgier, Kamil Kucharski, Jakub Krzowski, Bartłomiej Krzowski i Przemysław Zieja.
Niedziela: Początkowo udaliśmy się do Niemiec do miasta Dusseldorf, gdzie pierwszego dnia zapoznaliśmy się z kolegami z innych państw biorących udział także w tym samym projekcie: Rumunia, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Cypr. Razem z nimi odbyliśmy ciekawą przejażdżkę zabytkowym tramwajem, w czasie której zwiedziliśmy te przepiękne miasto. Następnie powróciliśmy do Hostelu, w którym mieszkaliśmy. Tak zakończył się nasz pierwszy męczący, choć bardzo ciekawy dzień.
Poniedziałek: Następny dzień był bardziej pracowity... Zwiedziliśmy piękny, nadreński bulwar; oglądaliśmy panoramę miasta z tarasu widokowego na wieży telewizyjnej. Następnie przeszliśmy do szkoły, którą dokładnie zwiedziliśmy i tam właśnie przedstawiliśmy swój projekt modelu urządzenia zasilanego energią odnawialną oraz wysłuchaliśmy pomysłów naszych rówieśników. W trakcie dyskusji otrzymaliśmy wiele wskazówek dotyczących realizacji naszego projektu. Po ciężkiej pracy przyszedł czas wolny wykorzystany przez nas do lepszego zapoznania się z naszymi kolegami z pozostałych krajów.
Wtorek: Kolejnego dnia rano wyruszyliśmy w dalszą drogę w kierunku belgijskiego miasta Kortrijk. Po drodze zwiedziliśmy Centrum Energii Odnawialnej. Wieczorem dotarliśmy do Belgii, przepięknego kraju słynącego z najlepszych na świecie czekoladek i smacznych frytek. Na miejscu przywitaliśmy się z naszymi "hostami", z którymi mieliśmy mieszkać do końca naszego pobytu w Belgii.
Środa: Kolejny pracowity dzień rozpoczęty wizytą w Provincial Technisch Instituut - belgijskiej szkole z Kortrijk uczestniczącej w projekcie. Uczestniczyliśmy tam w różnych ciekawych zajęciach technicznych. Zrobiliśmy wiatraki z puszek po napojach, malowaliśmy na zajęciach plastycznych oraz robiliśmy kompozycje kwiatową. Odwiedziliśmy także ogrodnika, który zajmował się wytwarzaniem naturalnych nawozów oraz pielęgnowaniem nimi roślin. Szkoła zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie.
Czwartek: Pierwszym punktem dnia był wyjazd do Brukseli, gdzie zwiedziliśmy Parlament Europejski. Zwiedziliśmy także ośrodek rozwojowy zajmujący się projektami dotyczącymi energii odnawialnej. Mieliśmy tam okazję obejrzenia wielu konfiguracji wiatraków, co dostarczyło nam mnóstwo cennych informacji o naszym modelu. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Ostendy nad morzem Północnym, gdzie mieliśmy czas wolny. Po spędzeniu kilku chwil nad morzem ruszyliśmy w drogę powrotną do Kortrijk.
Piątek: Ostatni roboczy dzień wizyty rozpoczęliśmy od wizyty w firmie przetwarzającej odpady na energię. Spalarnia śmieci, w której w sposób ekologiczny zamieniano odpady na energię elektryczną zachwyciła nas zastosowanymi w niej rozwiązaniami technicznymi. Następnym celem podróży było miasto Brugge z przepiękną starówką wypełnioną niezliczoną liczbą zabytkowych kościołów, kamieniczek, pałacyków i innych budowli. W trakcie zwiedzania mogliśmy kupić pamiątki oraz spróbować najlepszej czekolady na świecie. Po powrocie do Kortrijk uczestniczyliśmy w pożegnalnej imprezie zorganizowanej w szkole. Zaśpiewaliśmy tam naszą przygotowaną wcześniej piosenkę oraz obejrzeliśmy występy naszych kolegów. Wszyscy się pożegnali i udaliśmy się do domów na zasłużony odpoczynek.
Sobota: Wczesnym rankiem około godziny 6:30 wyruszyliśmy z Kortrijk się w stronę Polski. Po drodze dały nam się we znaki korki na niemieckich autostradach. Dojechaliśmy do Gorzowa około godziny 17:30.
Wyjazd ten jest oceniany przez nas jako bardzo pozytywny. Wiele się dowiedzieliśmy o sytuacji w krajach, w których przebywaliśmy. Nauczyliśmy się wiele o energii odnawialnej. Poznaliśmy nowych kolegów. Nasz język niemiecki oraz angielski uległ znacznej poprawie. Nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu i chcielibyśmy w przyszłości powtórzyć taki wyjazd. "Comenius" łączy ludzi..."
Sebastian i Kamil
Gimnazjalistki w finale krajowym V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP!
W dniu 6 października odbył się finał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Krośnie Odrzańskim. W Turnieju tym uczestniczyły nasze gimnazjalistki w składzie: Alicja Szurko, Agata Kałuzińska, Natalia Poznańska, Zuzanna Roszko i Zuzanna Mazurkiewicz.
Dziewczęta wystąpiły w kadrze zespołu MUKS 2 Gorzów Wlkp. prowadzonego przez trenera Janusza Kałuzińskiego.
Wyniki meczów:
MUKS 2 Gorzów - SP Brody 12:0
MUKS 2 Gorzów - MUKS 11 Zielona Góra 1:1
MUKS 2 Gorzów - Gimnazjum Jasień 4:1
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - MUKS 2 Gorzów Wlkp.,
2 miejsce - Gimnazjum Jasień,
3 miejsce - MUKS 11 Zielona Góra,
4 miejsce - SP Brody
Nasze uczennice w dniach 15-18 października biorą udział w finale krajowym w Warszawie. W finale ogólnopolskim wystartuje 16 najlepszych zespołów dziewcząt i 16 najlepszych zespołów chłopców rocznika 2001-2002 oraz 16 najlepszych zespołów dziewcząt i 16 najlepszych zespołów chłopców rocznika 2003-2004. Trzymamy kciuki!!!
Autor: Marzena Salamon
Klasa 203T w ramach zajęć zawodowych badanie i monitoring wody badała wodę w Parku Róż oraz na rzeczce Kłodawka. Uczniowie pod opieką nauczyciela Katarzyny Żukowskiej pobierali próbę wody, oznaczali podstawowe parametry wody oraz określali stan czystości rzeki w różnych punktach pomiarowych. Zajęcia terenowe w klasach ochrony środowiska pozwalają uczniom na rozwijanie kreatywności i zachęcają do pogłębiania wiedzy. Takie badania terenowe prowadziła również klasa 403T pod czujnym okiem nauczyciela Małgorzaty Jagiełło.
opracowała Katarzyna Żukowska
Dnia 03 października 2014r. kadeci klasy 102t oraz ich opiekunowie mjr Radosław Trzaskowski, ks. Artur Nebelski oraz Iwona Jarocka wzięli udział w uroczystości wręczenia medali za zasługi dla obronności kraju przedstawicielom administracji rządowej i samorządowej.
Jednocześnie akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe w korpusie podoficerskim otrzymały osoby podlegające obowiązkowi służby wojskowej. Wyróżnienia wręczył Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Pan poseł Stefan Niesiołowski w asyście Dyrektora Departamentu Kadr MON Pana gen. dyw. Andrzeja Wasilewskiego oraz Wojewody Lubuskiego Pana Jerzego Ostroucha. W uroczystości uczestniczyli również Pani Posłanka Krystyna Sibińska, Pan Poseł Witold Pahl, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze Pan płk Roman Siciński oraz zaproszeni goście.
Opracowała: Iwona Jarocka
W dniu 03.10.2014 r. uczniowie z klasy 204T oraz 105T wraz z Wychowawcą Zdzisławem Szulżyckim oraz Ewą Gabryliszyn pojechali na wycieczkę integracyjną do Przelewic. Wspaniała pogoda, przepiękne widoki oraz wspólne ognisko – to wszystko sprzyjało integracji i złożyło się na bardzo udany wyjazd.
Opracowała: Ewa Gabryliszyn