ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Uroczyste ślubowanie Kadetów ZSTiO

 

 

Slubowanie mUroczyste ślubowanie kadetów klas pierwszych odbyło się 20 maja 2022r. na dziedzińcu ZSTiO. Do ślubowanie przystąpiło ogółem 92 uczniów:

z klasy 1a/5T 28 kadetów,

z klasy 1b/4LO 33 kadetów

z klasy 1c/4LO 31 kadetów.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przewodniczący rady Miasta Gorzowa Wlkp. p. Jan Kaczanowski, Lubuski Kurator Oświaty p. Ewa Rawa, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Adam KOTARAK, Komendant Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wlkp. ppłk SG Krzysztof Słowik, przedstawiciel Dyrektora wydziału edukacji w Gorzowie Wlkp. p. Inspektor Aleksandra Klimczuk.

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Związku Sybiraków, wz dowódcy 151 batalionu OT w Skwierzynie ppor Tomasz KOZŁOWSKI, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski, z-c Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Jarosław Rojny, z-c Komendanta Miejskiej Policji podinsp. Sławomir Gorący, reprezentant OSPWL w Wędrzynie st. chor. sztab. Tomasz ZARZECKI.

Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor Marlena Młynarczyk wręczyła ślubującym kadetom legitymacje kadeckie.

Świadkami ślubowania były rodziny i bliscy kadetów. Po uroczystości uczniowie wraz z bliskimi udali się na aulę szkolną, gdzie czekał na nich poczęstunek.

Wszystkim uczniom ZSTiO wstępującym w szeregi Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru SERDECZNIE GRATULUJEMY!